تاریخچه گروه صنعتی شاهرخی

احمد شاهرخی

احمد شاهرخی در سال 1311 ه.ش متولد و در سال 1329 در شرکت شعله خاور مشغول به کار شد. در آن زمان صنعت ایران نوپا و اکثر قطعات صعنتی و تجهیزات از کشورهای خارجی تهیه میشد و شرکت شعله خاور که در زمینه صنعت تاسیسات فعالیت داشت نیز از این قاعده مستثنی نبود و دریچه‌های تنظیم هوای مورد نیاز پروژه‌های خود را از شرکت آمریکا وارد می‌کرد.

در سال 1329 سفارشی از شرکت برای شرکت شعله خاور با کشتی ارسال شد که این کشتی در بین راه دچار آتش سوزی گردید و شرکت را در زمینه تعهدات خود با مشکل مواجه کرد. پس از آن احمد شاهرخی با حمایت مالی مسئولین شرکت شروع به نمونه برداری و ساخت دریچه از مدل‌های خارجی کرد و توانست ظرف مدت شش ماه خط تولید دریچه های تنظیم هوا را راه‌اندازی کند.

تاسیس کارخانه صنعتی شاهرخی

از آن زمان تا به امروز بیش از شصت سال می‌گذرد و كارخانه صنعتی شاهرخی با تأسیس شركت‌های تولیدی مرتبط با صنعت تهویه سهم قابل توجهی از بازار صنعت تهویه ایران را پوشش داده و هم اكنون با افتخار صادرات محصولات خود را آغاز نموده است. گروه صنعتی شاهرخی همواره بر این اعتقاد است كه پشتیبانی دست اندركاران صنعت ساختمان و معماران و مهندسان گرامی، دلگرمی مدیران این مجموعه می‌باشد. همواره بر این پشتیبانی نیازمند و سپاسگزار حمایت‌های شمائیم.

تاریخچه گروه صنعتی شاهرخی
اولين واحد توليدي دريچه های تنظيم هوا تهران ، شوش ، ١٣٣٠ هجری شمسی
به بالای صفحه بردن